Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

,,Dostawa i montaż wyposażenia na potrzeby utworzenia Domu Pomocy Społecznej, Domu Opieki Specjalistycznej oraz Zakładu Rehabilitacji Leczniczej przy ul. Cichej 4 w Nowogrodźcu” - Pytania i odpowiedzi.

Strona archiwalna

 

Informacja

dotyczy zamówienia publicznego pod nazwą ,,Dostawa i montaż wyposażenia na potrzeby utworzenia Domu Pomocy Społecznej, Domu Opieki Specjalistycznej oraz Zakładu Rehabilitacji Leczniczej przy ul. Cichej 4 w Nowogrodźcu”(z podziałem na 3 części). numer referencyjny: ZP.271.8.2019.

 

Zgodnie z art. 38 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r.  Prawo zamówień publicznych  (tj. Dz. U. 2018 poz.1986) oferenci złożyli Zamawiającemu następujące zapytania dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Pytania:

 1. Czy Zamawiający dopuści do przetargu wysokiej klasy rotor do terapii ruchowej kończyn dolnych i górnych produkcji niemieckiej z Biofeedbackiem, które jest wyposażone w monitor: dotykowy z dobrą kontrastowością, składający się z wyświetlacza pokazującego wszystkie tryby urządzenia, oraz specjalnie skonstruowanych dotykowych przycisków służących do ustawiania żądanych funkcji?
 2. Czy Zamawiający dopuści wysokiej klasy ROTOR – MOTOmed VIVA 2 do rehabilitacji ruchem pasywnym lub aktywnym kończyn dolnych i górnych z biofeedbackiem, który w ramach terapii schorzeń neurologicznych, kardiologicznych i ortopedycznych posiada możliwości treningu koordynacji i symetrii poprzez wyżej wymienione gry, doskonale wykorzystujące funkcje biofeedbacku, pokazując na bieżąco wyniki i postępy treningu symetrii, koordynacji oraz koncentracji ćwiczącego pacjenta.

Odpowiedź na pytanie 1 i 2:

Zamawiający dopuści rotor, który spełnia wymagane parametry minimalne.

 

 1. Łóżko rehabilitacyjne- czy zamawiający dopuści obciążenie 175 kg?
 2. Czy zamawiający dopuści leże czterosegmentowe z wypełnieniem listwami drewnianymi?
 3. Pozycja 4. Materac przeciwodleżynowy pęcherzykowy- czy zamawiający dopuści czas trwania pełnego cyklu pracy pompy 6-7 minut.
 4. Pozycja 5. Materac przeciwodleżynowy rurowy- czy zamawiający dopuści czas trwania pełnego cyklu pracy pompy 6-7 minut.

Odpowiedź na pytanie 3, 4, 5 i 6:

Zamawiający nie dopuści.

 

 1. Czy Zamawiający w pkt. 8 opisu łóżka dla seniora dopuści łóżko wykonane zgodnie z wymaganymi wymiarami bez szuflady dolnej, która w praktyce nie jest wykorzystywana i tylko podnosi cenę produktu ?

Odpowiedź: Zamawiający nie dopuści.

 

 1. Czy Zamawiający w pkt. 5 opisu szafy ubraniowej dopuści szafę z wieńcem dolnym i górnym wykonanym z płyty grubości 18 mm ? Parametry minimalnie różnią się od oczekiwanych.
 2. Czy Zamawiający w pkt. 5 opisu szafy ubraniowej dopuści wykonanie wypełnienia tylnego z płyty meblowej o gr. 18mm? Parametr minimalnie różni się od oczekiwanego.
 3. Czy Zamawiający w pkt. 1 opisu stołu dopuści wykonanie nóg stołu z litego drewna bukowego , a blat z płyty meblowej laminowanej o grubości 36mm o wymaganych  wymiarach? Parametr jest równoważny do oczekiwanego.
 4. Czy Zamawiający w pkt. 2 opisu krzesła dopuści krzesła o stelażu drewnianym  z podłokietnikami w kolorze buku? Krzesła, stoły i szafy będą wtedy tworzyły jednolitą całość.

Odpowiedź na pytanie 8, 9, 10 i 11:

Zamawiający dopuści.

 

 1. Czy Zamawiający dopuści łóżko wyposażone w poręcze boczne wyposażone w mechanizm opuszczania poręczy wykonanym z prowadnicy aluminiowej, w której porusza się suwak wykonany z tworzywa sztucznego z bolcami wykonanymi z tworzywa sztucznego?
 2. Czy Zamawiający dopuści łóżko wyposażone w poręcze boczne wyposażone w mechanizm opuszczania poręczy wykonanym z prowadnicy aluminiowej, w której porusza się suwak wykonany z tworzywa sztucznego z bolcami wykonanymi z aluminium?
 3. Czy Zamawiający dopuści łóżko wyposażone w szczyty zabudowane wykonane z drewna w kolorze bukowym pozwalające na mycie i dezynfekcję wykonane z dwóch płyt laminowanych o grubości 8 mm osadzonych w listwie górnej i dwóch listwach bocznych wykonanych z litego drewna bukowego?
 4. Czy Zamawiający dopuści łóżko o maksymalnym obciążeniu 195 kg?
 5. Czy Zamawiający dopuści łóżko w którym regulacja kąta nachylenia segmentu podudzia uzyskiwana jest za pomocą mechanizmu zapadkowego w zakresie od 0° do 22°?

Odpowiedź na pytanie 12, 13, 14, 15 i 16:

Zamawiający nie dopuści.

 

 1. Czy Zamawiający dopuści łóżko w którym regulacja kąta nachylenia segmentu uda uzyskiwana jest za pomocą siłowników elektrycznych sterowanych pilotem przewodowym w zakresie od 0° do 42°?

Odpowiedź na pytanie 17:

Zamawiający dopuści.

 

Odpowiedzi są integralną częścią SIWZ i są  wiążące dla wszystkich Wykonawców.

 

Termin i miejsce składania ofert i otwarcia ofert pozostają bez zmian.

 

BURMISTRZ

Robert Relich